Jaśniejsze myślenie z Feng Shui

Karen Carter w swojej książce Przestaw rzeczy, a odmienisz swój los pisze, że gdybyśmy mieli „wypełnić feng shui tylko jedno miejsce w domu, to powinna to być właśnie strefa Umiejętności i Wiedzy. (…) Nasza zdolność do myślenia, racjonalizacji i celowego wyostrzenia umysłu jest tym, co oddziela nas od innych stworzeń na Ziemi. Życie to proces uczenia się i im bardziej jest się bystrym, tym się jest bogatszym.”

Jeżeli masz ochotę popracować nad Swoim kącikiem mądrości, znajduje się on po prawej stronie od głównego wejścia do domu/pomieszczenia. Jeżeli po uzmysłowieniu sobie, co znajduje się w Twoim własnym kąciku (zarówno w całym domu jak i w poszczególnych pomieszczeniach) dalej masz ochotę nad nim popracować, zapraszam do dalszej lektury!

baguamadrosc

Bagua ta znajduje się w opozycji do sfery Miłości, więc jeżeli planujesz tam zadziałaś, koniecznie zajmij się też tą sferą – aby dokonywać dobrych wyborów i nie stracić głowy.

Porządki na start

Jasnemu myśleniu przeszkadzają nalatujące myśli, obawy, roztrząsanie sytuacji, których nigdy nie było, „zwiechy”. Tak samo blokujące w tej bagua są znajdujące się tam śmieci, kurz, rupiecie, zużyte i bezużyteczne przedmioty – właściwie to odnosi się do każdej części domu.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to gruntownie uporządkować tę część domu. Wyrzucić to, co już nie służy, aby zrobić miejsca dla przepływu energii – nie trzeba od razu zastępować wyrzuconych rzeczy z jakościową nawiązką. Wyrzucamy by zrobić miejsce na napływ energii w naszym życiu, która doda mu wyższej jakości. Sentymenty odłóżmy na bok – wyrzucając coś, nie wyrzucamy związanych z tą rzeczą wspomnień z naszej pamięci. Mało tego, rzekłabym, że dzięki temu robimy miejsce na nowe, wspaniałe wspomnienia! Zatem, czy potrzebujesz tych wszystkich rzeczy, które przetrzymujesz? Używasz ich? Z jakich przyczyn nie chcesz tego wyrzucić? Z powodów sentymentalnych? Bo wydałeś na to pieniądze? To przeszłość. Pieniądze wrócą, wspomnienia zostaną. Po co nam pełno ich symboli w domu?

Nie mówię o wyrzucaniu wszystkiego! 😀 Warto przejrzeć wszystko i według rankingu wykluczyć to, co najmniej nam służy, jest zepsute, pęknięte, nieaktualne (np. już dawno Ci przeszedł szał na figurki żab) albo brzydkie.

Porządki dla bagua Umiejętności i Wiedzy

Zabierz stąd wszelkie rzeczy, które zniekształcają procesy myślowe, czyli alkohol i inne nierozwijające, przytłumiające używki. Nie pasują tu też symbole braku mądrości, czyli przepełnione głupotami czasopisma, zdjęcia mało rozgarniętych osób, błaznów, kur. Nie wiem jak odnieść się w tej sprawie do butów… (głupi jak but?) Niekoniecznie też pasowałby tu telewizor, w końcu w dzisiejszych czasach dobrze potrafi odmóżdżać.

Kiedy masz już więcej czystej przestrzeni w danej sferze, można zacząć aktywizować je za pomocą symbolów ją wspomagających.

Remedia dla bagua Umiejętności i Wiedzy

Przede wszystkim niebieski.Silnie także „studencki granatowy”. Mnie się kojarzą bardziej kolory wpadające w ten granat, a nie on sam w 100% – zmieszany z błękitem nieba na przykład? Załóżmy, że wszystkie kolory niebieskie dążą do granatu. Granat jest symbolem osiągnięcia celu i sukcesu. Dodanie do granatu jasnej barwy, nieco aktywizuje go – więcej zapału w tym kolorze.

W tej części domu/pomieszczenia warto zagospodarować miejsce na książki. Jeżeli d07f02e1d23d7bb8be4742822e9e62d9dajesz tylko kilka, tak symbolicznie, to zadbaj o dobre i rozwijające treści. Czarna lub niebieska Biblia?

Oświetlenie. Świeczki, lampeczki. Karen Carter mówi „zwykła żarówka użyta z właściwą intencją może uczynić cuda”. I tu mi wpadła najfajniejsza myśl. Żarówkę (nową) pomalować na żółto – niech przybywają nam nowe idee! 🙂

Jedzenie. Czy powinnam podkreślać, że najlepiej zdrowe, wspierające myślenie? Jeżeli tu masz kuchnię/lodówkę, może warto zastanowić się ile korzyści mogłoby wyjść z racjonalnych i świadomych zakupów? A może sama mieszanka studencka da radę?

Rzeczy, które przypominają o mądrości. Przepiszę z książki, bo nie wiem co dodać od siebie 🙂

Replika obrazu Rodina Myśliciel, lampa wiedzy, szala sprawiedliwości, młotek sędziego, figury szachowe, świadectwo z czerwonym paskiem, a także milutkie inteligentne delfiny wspaniale poprawiają przepływ chi. Jeśli coś wywołuje w Tobie wznioślejsze myśli, to umieść to w tym miejscu.

Symbole mentorów lub mędrców. Może ktoś, kogo wiedzę, podobnie rozległą, chciałabyś posiadać? Jezus, Ghandi, Yoda, Papa Smurf…? [Uwielbiam akurat ten moment w Full Metal Jacket]

yoda-quotes-on-love-300x287

Metal. Za związkiem z frazesem „ostry jak brzytwa”, co można mówić o umyśle, jakiego pożądamy. U siebie wstawiłam dwa grosiki orzełkami na widoku. Symbolicznie 🙂

I tak szybko: woda – kolor czarny, drewno (książki mamy jako drewno w akcji), zielony, przedmioty do medytacji – np. zestaw kamieni, ołtarzyk dziękczynny oraz…

zindywidualizowane remedia, które będą przypominać o umiejętnościach, które sama chcesz posiąść.

Na sam koniuszek

…czyli na koniec zgromadzenia wszystkiego, co ma tu być: układamy to w idealny sposób. Wszystko powinno mieć swoje dobrze uzasadnione miejsce, coś gdzie pasuje.Kiedy układasz rzeczy na swoje miejsca, zanim to robisz, pomyśl czego to mogłoby być intencją? Jeżeli w jakiś sposób coś nie pasuje, źle Ci się kojarzy – nie kładź tam tego, lub jeżeli musisz, schowaj.

W ramach ołtarzyka możesz tam umieścić coś w symbolu Twojego marzenia. Ja mam zieloną ramkę, nie ze zdjęciem… 🙂 i lusterko [self-love!! self-love-2].  Pozdrawiam! 🙂 [źródło zdjęcia]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s