Jak masz znaleźć miłość jeśli…

… sama siebie nie kochasz!? – To tylko tytuł posta; nie twierdzę, że tak jest. Ale gdyby jednak tam było, to mogłabyś nieźle błądzić przy poszukiwaniu partnerów. Kilka prostych powodów się znajdzie…

Siedzę i biadolę (sobie prywatnie), rozmyślam, staram się wyciągnąć wnioski.
W miarę szybko „przyciągam”, wpadam po uszy, ale….  Jednak jednostki pieprzą sprawę. Na własne życzenie, powoli coraz bardziej, aż w końcu się całkowicie odechciewa. I gdzie się chowa pierwotna przyczyna? Więc siadam, i (z)myślę 😀 Co ja w ogóle wiem o Sobie-Sobie? O tej sprzed wszystkich związków?

Wiesz, jak się o siebie troszczyć?

O Siebie. Jak myślę o mężczyźnie, to widzę jego siłę i zdolność do otoczenia opieką, ale widzę i tę część, którą należy otoczyć swoją własną, kobiecą troską i kochaniem, i ojojaniem. Ale jak mogłabyś się o kogoś troszczyć, jeżeli nie masz pojęcia jak to robić? – nigdy nie byłaś sobie sędzią (czyli tym najuczciwszym!).  To, czy umiesz się troszczyć czy nie to Twoja prywatna sprawa – jako kobiety. I w Tobie też siła, aby ta troska była niezmienna w czasie związku dla obu stron!

tumblr_static_tumblr_static__640
(źródło)

Proponowane rozwiązanie? Zacznij troszczyć się o siebie, i sprawdź jak dobra w tym jesteś. A potem: bądź lepsza! Drugą częścią tego zagadnienia jest: odpowiednie troszczenie się. Po jakimś czasie troszczenia się o siebie (zamiast czekolady jem jabłko – wolę jeść produkty z życiem), zauważyć możesz, które decyzje i działania były dobre, a inne lepsze, np. „dobrze jest napisać te dwie strony od razu i mieć z bańki” (troska o spokojny umysł). Ponadto staraj się wczuwać we własne ciało i potrzeby, i adekwatnie do nich świadomie i mądrze działać – banalny przykład: “boli mnie głowa, to napiję się wody i chwilę się wyciszę, zanim sięgnę po tabletkę, których nie należy nadużywać”.

Troska to nie tylko takie sobie ojojanie ze współczuciem; troszczyć należy się o własną trójcę umysłu, duszy i ciała, o jakość własnego życia, jakość relacji w życiu, o wszelkie umiejętności, które cenimy, o wzrok… o wszystko, co z TOBĄ związane. Gdybyś była facetem, którą byś wolał: troskliwą kobietę czy bezradniątko (cokolwiek to znaczy)? Taką, która zjada hamburgery, czy taką, co należycie nawadnia organizm (“co za banał!”)? Wiemy, która względnie lepiej będzie umiała się zatroszczyć o rodzinę…

Jeśli jest coś, czego nigdy nie miałeś, musisz być gotów zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś – Thomas Jefferson

Czy miałaś kiedykolwiek partnera do końca życia? Domyślam się, że nie. A co powiesz o sobie samej? Doceniłaś swoją partnerkę do końca życia? Można usilnie pragnąć Bratniej Duszy, ale najpierw trzeba poznać tą osobę, dla której mamy zamiar jej szukać.

Nie mówię, że bycie w związku z drugą osobą jest nieistotne, i powinnaś zostać zawziętą singielką – nie; chodzi o to, by – póki nie mamy na horyzoncie żadnego związku –  docenić Siebie i nauczyć się jak wygląda Miłość  – dając Miłość sobie i umiejąc ją odebrać. Skoro poszukujesz partnera, to może na razie spauzuj – jak będzie gotowy, to się zjawi – a całą energię przeznacz na zabawy z Samą Sobą, w końcu teraz masz dopiero idealne warunki na to… Zacznijmy nieśmiało od małych aktów miłości, a skończmy na szaleństwie Szeroki uśmiech Tylko przestrzegam przez folgowaniem sobie i nadmiernym rozpieszczaniem, i skupianiem się na powierzchowności (czy kosmetyczne, szafie, szkatułce). Do roboty należy się wziąć!

Czy Ty lubisz siebie? Tak szczerze.

“Ostro!” Tak szczerze, to fajna jesteś babka czy nie? Jeżeli nie lubisz siebie tak do końca na 100%, to co sprawia, że mniej siebie lubisz? Jak możesz to zmienić?

1d679390be9866c5904d02c84940112f

Może siebie nie lubisz, może masz sobie za złe za jakąś decyzję. To już minęło! Powiedz sobie wprost “okej maleńka, chyba się nie lubimy, ale że mieszkamy pod jednym dachem łbem, to należałoby inaczej – z szacunku i bo tak należy”. Pusta kartka i zacznijcie od nowa. Daj sobie czas na poznanie siebie. Nieco luzu, przecież nie będziesz się oceniać.  Nie rozglądaj się za partnerem, nie wychodź z uczuciem gdzieś daleko, w innych ludzi – osobą, którą w pierwszej kolejności masz do poznania, jesteś Ty Sama! Daj najpierw tej znajomości się rozwinąć. Naucz się cieszyć tym, że jesteś sama, i chodź na randki z samą sobą, zamiast szukać i marzyć. Próbowałaś się bawić sama ze sobą?

Wiem, że fajnie by było układać puzzle z Bratnią Duszą, ale fajnie też jest zapalić świeczkę, puścić delikatną muzyczkę, kadzidełko, i układać puzzle w samotności!

Wiesz, co lubisz robić?

Jakieś hobby? Czy masz zajęcia, w które się angażujesz i są Twoją broszką? Gdy padnie pytanie na randce “jakie masz zainteresowania, Złociutka?” to jaka będzie Twoja odpowiedź?prorokcytat

Sprawa Własnego Głosu: Czy zależy Ci na tym, aby ta odpowiedź była niezmienna (aby nie dostosowywała się co i rusz do nowego faceta)? Czy chcesz, abyś po 5 latach przebytych z partnerem dalej siadała weekendami w oknie i malowała po raz setny to samo drzewo (albo coś innego, co lubisz/lubiłabyś robić), bo to jest to, co lubisz robić?  Poświęć czas tym zajęciom, które chciałabyś dalej robić i rozwijać się w nich przez najbliższe kilka lat. To ma być Twoja baza, Twoje kółko z Twoim imieniem, obok którego niedługo nakreśli się kółko z imieniem Twojego partnera – ale jeszcze nie teraz!

Jeżeli nie masz Twojego czegoś, to czym mogłabyś się od teraz zająć? Wiersze, szkicowanie, szycie, jazda na rowerze? Coś, co Cię odpręża, lepiej nastawia do życia, albo pozwala zresetować nabuzowany umysł? I może też coś, co możesz robić w domu, żebyś nie miała pogodowych wymówek (wiadomo, kwiecień-plecień…) Może jakaś aktywność fizyczna, joga? Uśmiech

Powodzenia, #enjoy #enjoythesilence #źródłozdjęcia

Zapisz

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Jak masz znaleźć miłość jeśli…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s