Rozmawiając z Bogiem o reinkarnacji

Rozmowy z Bogiem

Właśnie kończę wspaniałą książkę Rozmowy z Bogiem. Rzecz niecodzienna i dlatego zachwyca na każdej stronie. Choć można w niej wyczytać, że przez niektórych zostanie uznana za bluźnierstwo, ja nigdy nie powiem o niej złego słowa. Często można wyczućco jest prawdą, a co nie… Nie da się wielu rzeczy po prostu zrozumieć. Wiem jedno – przy kłamstwie, nawet najpiękniejszym, nigdy nie dostanę ciarek na całym ciele, a łzy nie zaczną mi spływać mimowolnie.

Pomijając fakt, że została wydana w czasach nowożytnych, jak można nazwać taką książkę bluźnierstwem, przy czym upierać się, że Biblia jest księgą świętą?  (pomimo tych wszystkich ingerencji w jej treść!)

Fragment dotyczy reinkarnacji. Więc enjoy i polecam przeczytać ją całą 🙂

Czy istnieje reinkarnacja? Ile mam już za sobą przeszłych żywotów? Czym byłem poprzednio? Czy „karmiczny dług” to prawda?

Trudno uwierzyć, że to jeszcze podlega dyskusji. Doprawdy, nie pojmuję. Doświadczenia przeszłego życia są tak dobrze udokumentowane. Niektórzy podają dokładne szczegóły zdarzeń, dane, które można sprawdzić, aby nikt nie mógł posądzić ich o to, że wyssali to wszystko z palca, czy w jakiś sposób udało im się wywieść w pole badaczy i swoich najbliższych.

Masz za sobą 647 przeszłych żywotów, skoro tak ci zależy na ścisłości. Obecny jest 648. Zasmakowałeś już wszystkiego. Byłeś królem, królową, pachołkiem. Nauczycielem, uczniem, mistrzem. Kobietą, mężczyzną. Wojownikiem, pacyfistą. Bohaterem, tchórzem. Zabójcą, zbawicielem. Mędrcem, głupcem! Wszystkim!

Nie, karmiczny dług nie istnieje – nie w takim sensie, jak zakłada pytanie. Dług to coś co trzeba spłacić. Ty zaś do niczego nie jesteś zobowiązany.

Są jednak pewne rzeczy, które chcesz robić, których z własnego wyboru pragniesz doświadczać. A pewne wybory wynikają z uprzednich doświadczeń. Oto dość wyczerpujący, na tyle, na ile pozwalają słowa, opis zjawiska, które nazywasz karmą. Jeśli przez karmę rozumiesz chęć doskonalenia się, rozwijania i wedle tej miary osadzania przeszłych zdarzeń, wówczas owszem, karma istnieje. Ale nie stawa przed tobą żadnych wymagań. Jesteś przecież i zawsze byłeś istotą wolną.

Rozmowy z Bogiem – Neale Donald Walsch

 

[Źródło zdjęcia]

Reklamy

3 myśli w temacie “Rozmawiając z Bogiem o reinkarnacji”

  1. Podzielam Twoje zdanie, mam książkę i film w języku niemieckim.
    Nawiasem mówiąc autor jest Polakiem, którego dziadek mając problemy ze znalezieniem pracy musiał zmienić nazwisko Wasilewski na Walsch.
    Wracając jeszcze do filmu: na płytce jest wywiad z Donaldem a jego treść jest raczej nie do przyjęcia przez chrześcijan hołdującym średniowiecznym przekonaniom…

    1. Wow! Danielu – zaskoczyłeś mnie 🙂 Książka jest odzwierciedleniem wszystkiego, to co Było i Jest we mnie (piewrszy raz przeczytałam ją w 2008 roku). Nie wiedziałam natomiast, że autor jest Polakiem 🙂 Zdumiewające….i jakże logiczne… : -)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s