Warto się pośpieszyć🙂 Już za tydzień, dokładnie 3 kwietnia w niedziele, będzie idealny czas na wykonanie Mapy Skarbów, czyli kwintesencji wszystkich Twoich marzeń, celów i zachcianek🙂 Już teraz, kiedy to czytasz, pomyśl sobie co chcesz osiągnąć i otrzymać w nadchodzącym roku.

https://glebiazycia.wordpress.com

Dlaczego 3 kwietnia

Z 3 na 4 kwietnia najbliższe nam ciało niebieskie znajduje się w fazie nowiu, od tego momentu będzie go z dnia na dzień przybywać, czyli jego siła będzie rosła. To właśnie jest symbolem przyciągania. Właściwie, mapę skarbów można robić co miesiąc, zawsze w czasie nowiu, jednak najbliższy nów jest wyjątkowy, gdyż jest to pierwszy nów po przesileniu wiosennym. Nie dojść, że księżyca nam przybywa, to rośliny kwitną, natura budzi się do życia. Więc śmiało, wyraź poprzez swoją Mapę Skarbów swoje marzenia, które później mają się narodzić🙂

To, co jest potrzebne

Niewiele rzeczy potrzeba do rytuału🙂 Nie wymaga on specjalistycznych kadzideł. Głównym narzędziem są Twoje pragnienia. Jednak poza nimi potrzebujesz:

• brystol – jego wielkość zależna jest od tego, ile sprecyzowanych rzeczy pragniesz w swoim życiu. Fajnie jeżeli jest kolorowy. Warto dopasować jego kolor do naszego głównego pragnienia. Na przykład, jeżeli najbardziej zależy Ci na miłości, kup różowy lub czerwony brystol, jeżeli na bogactwie – fioletowy. Zawsze można zaszaleć i kupić złoty😉

• zdjęcia, wycinki przedstawiające Twoje pragnienia – to warto zbierać już od dziś. Przejrzyj stare gazety i powycinaj odpowiadające twoim pragnieniom nagłówki, zdjęcia  ludzi, ciuchów, butów, drogich rzeczy, mieszkania, miejsc na świecie, które chcesz zwiedzić. Absolutna dowolność. Jeżeli potrafisz, narysuj coś samodzielnie, dodaj swoje zdjęcie. Ta mapa ma wyrażać Ciebie.

• klej, marker – nie ma wątpliwości, że jest to potrzebne😉

• świece – według mnie świece muszą być. Ich światło nadaje magiczny klimat całemu tworzeniu.

Ewentualnie: antyrama, ramka – aby Twoja Mapa Skarbów nie walała się pognieciona po kątach😉

Jak się do tego zabrać

Według mnie żeby robić mapę skarbów potrzeba tego klimatu, uczucia, że robi się coś wyjątkowego. Najlepiej zacząć ją po godzinie 16:33 3 kwietnia, kiedy Księżyc na pewno będzie w całkowitym nowiu lub zacznie już go przybywać. Nów trwa do ranka następnego dnia. Czyli całą noc można tworzyć, czasu nie zabraknie ;D

Jeżeli chodzi o klimat to, jak już mówiłam, idealnie stworzą go świece. Dodadzą tajemniczości, magii i zainspirują do tworzenia czegoś wyjątkowego.

O czym warto pamiętać

Nie przesadzaj ze zbytnią ilością zdjęć. Najlepiej mocniej skupić się na kilku konkretnych rzeczach, a potem dopiero ewentualnie dodać te mniej istotne „zachcianki”🙂 Staraj się jak najbardziej precyzować🙂 Jeżeli chcesz nowy telefon, to daj zdjęcie tego konkretnego. Parę lat temu, jak zrobiłam moją pierwszą mapę skarbów, dałam na nią zdjęcie odtwarzacza mp3. Po jakimś czasie dostałam empetrójkę. Trochę przeszkadzało mi, że tylko 512 mb pamięci, jednak przypomniało mi się o mojej mapie i poszłam sprawdzić co tam dałam. I wyszło na jaw: ta sama firma, a na zdjęciu dokładnie widać liczbę 512😀 Więc pamiętaj o precyzji, ale i bądź racjonalny i podejdź do tego ciut realistycznie😉 Jeżeli Twoje oczekiwania będą zbyt wygórowane, większe będzie rozczarowanie.

Daty dla spóźnialskich

Wiadomo, nie każdy może mieć czas akurat w niedziele, lub może się nie zdarzyć przygotować. Nic nie szkodzi😉 Zawsze można wykonać Mapę Skarbów w inny nów: 3 maja od 8:51, 1 czerwca od 23:0, 1 lipca od 10:53, 30 lipca od 20:39, 29 sierpnia od 5:04, 27 września od 13:09, 26 październik od 21:56, 25 listopada od 07:11, 24 grudnia od 19:08.

Dlaczego to działa?

Cały rytuał bazuje na prawie przyciągania. Kiedy skupiasz się na obrazach swoich pragnień, poświęcasz temu większą uwagę w silnych emocjach, łatwiej jest Ci wpoić w podświadomość swoje pragnienia. Dlatego istotne jest aby robić mapę w wyjątkowym klimacie i nastroju, aby zwiększyć siłę przyciągania oraz aby przez jakiś czas się do tego przygotowywać:) Co do nowiu już wytłumaczyłam: Księżyca przybywa, więc jest to czas na wszelkie afirmacje i przyciąganie. Działa to również w odwrotną stronę: jeżeli chcielibyśmy aby ktoś zniknął z naszego życia, odpowiednie działania należy wykonywać w czasie ubywania księżyca, czyli od pełni.

Życzę Wam ślicznych Map Skarbów oraz oczywiście spełnienia pragnień🙂
Pozdrawiam cieplutko🙂