Energia ziemi i energia kosmosu.

Poniżej przestawiam ćwiczenia, które można wykonać przed przystąpieniem do oczyszczania czakr, lub na co dzień 🙂 Zamieszczam, gdyż wiele ćwiczeń zaczerpniętych z książki Ursuli Georgii, odwołuje się do nich na wstępie pracy z czakrami, ponadto mają działanie odświeżające i energetyzujące 😀

Uziemienie i energia ziemi

Cel ćwiczenia

Dzięki temu ćwiczeniu możesz doświadczyć połączenia z ziemią lub z energią z niej promieniującą. Twoja uwaga jest skierowana na dolny obszar ciała, zaktywizowana zostaje czakra korzenia. Następuje wymiana energii z ziemią, która przyjmuje starą energię, przekształca ją i zwraca w postaci, w jakiej teraz jej potrzebujesz.

Afirmacja

Jestem „tu i teraz” i obiema nogami stoję mocno na ziemi.

Przebieg ćwiczenia

 • Usiądź wygodnie na krześle, wyprostuj plecy, głowę lekko wysuń do przodu; obie stopy rozstaw na podłodze na szerokość ramion. Odpręż ciało i skieruj uwagę do wewnątrz. Możesz zamknąć oczy lub pozostawić otwarte.
 • Wyobraź sobie, co czujesz w tej chwili siedząc na krześle. Skieruj swoją uwagę na dolną część miednicy, wykonaj spokojny i głęboki wdech do tego obszaru. Nie śpiesz się i odnajdź swój własny rytm.
 • Wyobraź sobie, że z Twojej miednicy lub z kości ogonowej prowadzi połączenie z ziemią np. w formie korzenia. Połączenie to wyrasta początkowo z Twojego ciała, a następnie biegnie dalej przez przestrzeń znajdujących się poniżej pokojów, przez piwnicę i warstwy ziemi. Jak odbierasz poszczególne przestrzenie i warstwy ziemi? Jak je postrzegasz w tej chwili, jakie emocje z tym łączysz? Nie oceniaj tego, co czujesz lub widzisz, lecz pozwól przypłynąć do siebie z zewnątrz obrazom i uczuciom im towarzyszącym.
 • Jak wygląda dziś Twoje osobiste połączenie z ziemią? Czy ma kolor, określoną strukturę lub konsystencję, jak jest duże? Czy zmienia się forma, kolor lub struktura w drodze do wnętrza ziemi? Czy są obszary, w których energia płynie łatwo lub z trudem?
 • Możesz pobawić się kolorem, rozmiarem lub innymi cechami Twojego uziemienia i wypróbować, jak czujesz się w tej chwili np. z danym kolorem. Rozszerz swoje korzenie, to znów zwęź je i poczuj, co się wtedy dzieje. Jeśli nie czujesz lub nie spostrzegasz niczego szczególnego, nie przejmuj się tym, kontynuuj po prostu ćwiczenie i nie poddaj się stresowi. Dostosuj uziemienie do chwili obecnej, tak byś poczuł się dobrze i pewnie. Możesz pomóc sobie rękami.
 • Wpisz teraz w wyobraźni w uziemienie swoje imię i nazwisko, a także aktualną datę i weź je całe w posiadanie. Pozwól płynąć energii ku górze do Twojego ciała i wypełnij nią całe swoje pole energetyczne.
 • Gdy pojawiają się myśli lub uczucie, których w danej chwili nie potrzebujesz, pozwól im po prostu odejść przez uziemienie. Ziemie przyjmie wszystko bez wartościowania i zwróci Ci tę energię po przetransformowaniu. Nie zapomnij o oddechu. Trzymaj się prosto i odpręż się.
 • Czy masz wobec ziemi jakieś życzenie lub pytanie? Niech przypłynie do Ciebie niespodzianka lub wiadomość, na którą czekasz. Wypełnij swoje ciało i pole energetyczne energią ziemi i podziękuj jej za nią.
 • Wycofaj się powoli ze stanu wewnętrznej koncentracji i zacznij się poruszać. Gdy już to zrobisz, wstań i przejdź się z Twoim nowym uziemieniem przez pokój. Jak je odbierasz? Pozostań z nim jeszcze przez chwilę.
Ursula Georgii - "Praca z energiami, aurą i czakrami"


Słońce i energia kosmosu

Cel ćwiczenia

Dzięki temu ćwiczeniu możesz zgromadzić swoją energię, a także ściągnąć tę część, która zgromadziła się w innych ludziach lub w niektórych sytuacjach. W Twoim słońcu energia ulegnie transformacji i w efekcie będziesz nią dysponował jako energią wolną, niczym nieobciążoną. Swoją uwagę skierujesz w górny obszar swego ciała, wtedy uaktywniona zostanie czakra korony. Dzięki niej możesz poznać połączenie z energią kosmiczną.

Afirmacja

Gromadzę swoją energię i odczuwam swoją siłę.

Przebieg ćwiczenia

 • Usiądź wygodnie na krześle, wyprostuj plecy, głowę lekko wysuń do przodu; obie stopy rozstaw na szerokość ramion i oprzyj je na podłodze. Odpręż ciało i skieruj uwagę do wewnątrz.
 • Uświadom sobie, co czujesz w tej chwili siedząc na krześle. Utwórz teraz odpowiadające Ci połączenie z ziemią.
 • Skoncentruj teraz uwagę w punkcie położonym około 30 do 50 cm nad swoją głową i wyobraź sobie tam swoje słońce. Jak wygląda ono w tej chwili? Czy ma jakiś kolor, wielkość lub strukturę? Jak się czujesz? Czy słońce znajduje się bezpośrednio nad Twoją głową, czy może mieści się nieco z boku? Nie śpiesz się.
 • Nie zapomnij o oddechu i wsłuchuj się w swoje myśli, uczucia i napływające obrazy. Pozwól im po prostu przepływać. Nie wartościuj ich. Jeśli chcesz, możesz dłońmi dotknąć słońca i po­witać je.
 • Pozostań połączony z uziemieniem i wyobraź sobie teraz, że w twoim słońcu znajduje się magnes, dzięki któremu możesz przyciągnąć do siebie wszystkie własne myśli i emocje, które skierowaliśmy do innych ludzi lub określonych sytuacji. Mo­żesz także oddać energie innych, które znalazły się w twoim systemie energetycznym. Wyobraź sobie, że te energie odpły­wają z twojego słońca w kosmos łub bezpośrednio do słońca danej osoby. Jeśli chcesz, możesz pomóc sobie rękami.
 • W wyobraźni wpisz swoje imię i nazwisko, a także dzisiejszą datę w twoje słońce i przyjmij je jako swoją własność. Oddy­chaj przy tym spokojnie i głęboko. Jak wygląda teraz twoje słońce? Jaki ma kolor? Jaki ma rozmiar? Czy znajduje się bez­pośrednio nad twoją głową?
 • Kiedy odnosisz wrażenie, że słońce jest wypełnione twoją ener­gią, wtedy wyobraź sobie połączenie biegnące od niego w kos­mos. Jak ono wygląda? Czy ma może strukturę delikatnego promienia światła lub jest podobne do korzenia drzewa, ale skierowanego ku górze? Poczuj połączenie z kosmosem i po­zwól kosmicznej energii spłynąć z góry do twojego słońca. Jeśli nie pojawia się żaden obraz lub nie czujesz wewnętrznego po­łączenia z kosmosem, wtedy po prostu wyobraź sobie takie po­łączenie w swoich myślach.
 • Pozwól następnie spłynąć energii z twojego słońca do twojego ciała, aury, twoich czakr i kanału czakr. Możesz sobie np. wyob­razić określony kolor twojego słońca. Oddychaj wraz z tym przy­pływem energii i poczuj, jak się nią wypełniasz.
 • Powoli wyjdź ze stanu koncentracji i porusz ostrożnie głową i ciałem. Jak się teraz czujesz?
Ursula Georgii - "Praca z energiami, aurą i czakrami"
Reklamy

5 uwag do wpisu “Energia ziemi i energia kosmosu.

 1. Pingback: Praca z czakrą korzenia. «

 2. „weź je całe w posiadanie” tzn?

  „Gdy już to zrobisz, wstań i przejdź się z Twoim nowym uziemieniem przez pokój. Pozostań z nim jeszcze przez chwilę” Pozostać chwilę a później co z nim zrobić?

  • Jest to cytat z książki, ja to zrozumiałam tak, żeby odczuć to jako swoją energię, w całym ciele ją odczuć, mieć ją w każdej cząstce ciała.

   Później ono się po prostu rozpłynie, kiedy przestaniemy się na nim koncentrować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.